Jak překonat plošinu na hubnutí

26.04.2023

Náhorní plošiny na hubnutí mohou být pro mnohé lidi, kteří se snaží zhubnout, frustrující a odrazující. Je běžné, že se hubnutí po určitém bodě zpomalí nebo úplně zastaví, ale existují způsoby, jak překonat plošinu hubnutí a vrátit se zpátky na správnou cestu. Zde je několik tipů k překonání plošiny na hubnutí:

Přehodnoťte svůj jídelníček: Jednou z nejčastějších příčin poklesu hmotnosti je nerovnováha v příjmu kalorií. Podívejte se pozorně na svůj jídelníček a zvažte, zda nekonzumujete příliš mnoho kalorií, málo nebo zda vašemu jídelníčku chybí pestrost. Snažte se vybírat si zdravější potraviny, kontrolovat porce a vést si potravinový deník, abyste mohli sledovat své stravovací návyky.

Zvyšte úroveň aktivity: Zvýšení úrovně aktivity je dalším způsobem, jak překonat plošinu při hubnutí. Pokud už nějakou dobu děláte stejnou cvičební rutinu, možná je čas změnit věci. Zkuste přidat nové cvičení nebo zvýšit intenzitu své současné rutiny. Můžete také zkusit začlenit do svého denního režimu více fyzické aktivity, například jít po schodech namísto výtahu nebo jít na procházku během polední přestávky.

Dostatek spánku: Spánek hraje při hubnutí zásadní roli. Když nemáme dostatek spánku, naše tělo produkuje více ghrelinu, hormonu, který stimuluje chuť k jídlu, a méně leptinu, hormonu, který potlačuje chuť k jídlu. Zaměřte se na 7-8 hodin spánku každou noc a snažte se udržovat pravidelný režim spánku.

Sledujte svůj pokrok: Sledování pokroku vám může pomoci identifikovat vzorce a překážky, které mohou způsobovat stagnaci vašeho hubnutí. Sledujte svoji váhu, míry a další relevantní údaje, jako je příjem kalorií, cvičení a spánek. To vám může poskytnout cenný přehled o tom, co může způsobovat vaši plató, a pomoci vám při úpravě vaší stravy a rutiny cvičení.

Vyhledejte odbornou pomoc: Pokud jste vyzkoušeli všechny výše uvedené a stále se vám nedaří překonat plató při hubnutí, možná je čas vyhledat odbornou pomoc. Poraďte se s registrovaným dietologem nebo osobním trenérem, který vám může pomoci vytvořit personalizovaný plán, který zohlední vaše jedinečné potřeby a cíle.

Buďte trpěliví: Pamatujte, že hubnutí je cesta, ne cíl. Je přirozené, že zažíváte plošinu při hubnutí, a to neznamená, že neděláte pokroky. Buďte s sebou trpěliví a soustřeďte se na své cíle.

Závěrem lze říci, že plošiny na hubnutí mohou být frustrující, ale nejsou neobvyklé. Přehodnocením vaší stravy, zvýšením úrovně aktivity, dostatkem spánku, sledováním vašeho pokroku, vyhledáváním odborné pomoci a trpělivostí můžete překonat plošinu při hubnutí a vrátit se na cestu k dosažení vašich cílů v oblasti hubnutí.


A nezabúdajte že s ADI-PEX pôjdu kilá dole ešte rýchlejšie :)