Jak se zdravě stravovat během cestování

26.04.2023

Cestování může být vzrušujícím a příjemným zážitkem, ale může být také výzvou, pokud jde o udržování zdravého stravování. S nabitým programem a neznámým prostředím může být snadné padnout do pasti rychlého občerstvení nebo dopřát si vysokokalorická jídla. S trochou plánování a správným přístupem se však dá zdravě stravovat i na cestách.

Prvním krokem ke zdravému stravování během cestování je plánování dopředu. Před odjezdem si prostudujte místní restaurace a obchody s potravinami ve vaší destinaci. Hledejte místa, která nabízejí zdravé možnosti, jako jsou saláty, grilované kuře nebo ryby a zelenina. Pomůže vám to vyhnout se řetězcům rychlého občerstvení a restauracím, které podávají vysokokalorická jídla.

Dalším tipem je zabalit si vlastní občerstvení. Mít po ruce zdravé občerstvení může pomoci potlačit hlad a zabránit vám sahat po nezdravých možnostech. Některé dobré možnosti zahrnují čerstvé ovoce, ořechy a silniční směs. Jako občerstvení si můžete přibalit také proteinové tyčinky, jogurt nebo hummus a zeleninu.

Když jíte venku, hledejte možnosti, které jsou grilované, dušené nebo pečené. Tyto způsoby vaření jsou obvykle zdravější než smažení nebo restování. Vyhněte se jídlům, která jsou obalovaná nebo smažená. Pozor také na kalorické dresinky a omáčky. Namísto toho se rozhodněte pro olivový olej a ocet nebo citrónovou šťávu jako dresink.

Dalším tipem je dávat pozor na velikost porcí. Restaurace často podávají velké porce, což může vést k přejídání. Zvažte sdílení jídla nebo si vezměte polovinu jídla s sebou. Kromě toho se snažte jíst pomalu a dávejte pozor na signály vašeho těla o plnosti.

Nakonec se snažte zůstat hydratován pitím velkého množství vody. Pomůže vám to udržet si pocit sytosti a zabránit tomu, abyste si dali nezdravá jídla. Vyhněte se slazeným nápojům a držte se vody, čaje nebo kávy.

Závěrem lze říci, že cestování může ztížit udržování zdravé výživy. Avšak plánováním dopředu, balením vlastního občerstvení, dbáním na velikost porcí a udržováním hydratace si můžete během cestování vybírat zdravá jídla. Nezapomeňte si užít cestu a nebuďte na sebe příliš přísní, pokud uklouznete. Klíčem je učinit co nejlepší rozhodnutí a vychutnat si zážitek.A nezapomínejte že s ADI-PEX půjdou kila dolů ještě rychleji :)