Jak správně porcovat jídlo

26.04.2023

Správná kontrola porcí je základním aspektem hubnutí, pokud budete jíst správné množství jídla a budete vědět, jak vypadá velikost porce, můžete lépe řídit příjem kalorií, zhubnout a dlouhodobě si udržet zdravou váhu.

Jedním z nejlepších způsobů porcování jídel je pomocí odměrek, lžic a kuchyňských vah. Tyto nástroje vám pomohou porozumět správné velikosti porcí různých potravin a pomohou vám lépe změřit porce. Můžete také použít vizuální podněty, jako je srovnání porce masa s velikostí balíčku karet, porce rýže s tenisovým míčkem a porce těstovin s pěstí.

Dalším způsobem porcování jídel je použití menších talířů. Výzkum ukázal, že lidé jedí víc, když používají větší talíře, takže používáním menších talířů můžete oklamat svůj mozek, aby si myslel, že jíte víc, než ve skutečnosti jíte.

Porcování jídel zahrnuje také zvážení rovnováhy mezi různými skupinami potravin. Zdravé jídlo by mělo obsahovat vyvážený poměr sacharidů, bílkovin a zdravých tuků a porci zeleniny. K dosažení této rovnováhy můžete použít talířovou metodu, kdy je polovina talíře naplněna zeleninou, čtvrtina bílkovinami a druhá čtvrtina sacharidy. 


Závěr

Na závěr, správná kontrola porcí je základním aspektem hubnutí. Pochopením správné velikosti porcí a používáním odměrek, lžic, kuchyňských vah a vizuálních podnětů můžete lépe řídit příjem kalorií a dosáhnout zdravé váhy. Navíc, použití menších talířů a zvážení rovnováhy různých skupin potravin může pomoci vytvořit zdravé jídlo a usnadnit kontrolu porcí. Pamatujte si, že to není o deprivaci, je to o rovnováze a uvědomění si potravin, které konzumujete.

DOPORUČUJEME NÁŠ PRODUKT ADI-PEX