Jak užívat spalovače tuků?

22.02.2023

Spalovače tuků jsou sportovní výživové suplementy určené pro podporu spalování tuků a ztrátu hmotnosti. Jaké jsou jejich účinné látky, na jakém principu fungují a co od nich můžete očekávat?

Mnozí lidé mají od spalovačů tuků nerealistická očekávání. Myslí si, že se jedná o kouzelné pilulky, které jim svými účinky pomohou zhubnout zcela bez námahy. To je však naprosto nesprávný pohled. Spalovače tuků určitě pomoci mohou, ale neudělají práci za vás.

V první řadě je třeba si uvědomit, že pokud chcete zhubnout, musíte vytvořit kalorický deficit. Toho dosáhnete dietou a cvičením. Právě dieta hraje při hubnutí rozhodující roli a zodpovídá za 70-80% vašeho úspěchu.

Za dalších 20-30% je zodpovědné cvičení, díky kterému budujete svalovou hmotu a zvyšujete spotřebu energie. A k tomu celému mohou ještě asi 10% přispět spalovače tuků – a tak je třeba se na ně dívat – jako na podpůrný doplněk, který znásobuje efekt vaší vynaložené námahy.

Zdravé tempo hubnutí

Zdravé tempo hubnutí představuje úbytek 0,5 – 1,5 kg za týden. Pokud si myslíte, že když si k tomu dáte spalovač tuků, dokážete shodit 10 kg za týden jste na velkém omylu.

Organismus se totiž dokáže rychle adaptovat a proto je lepší jít na věc postupně a průběžně snižovat počet přijatých kalorií a zvyšovat dávku cvičení. Jinak by se vám hubnutí mohlo zastavit už na začátku a tělo by potřebovalo další pobídku k rozjetí spalování tuků. Ale použijete-li všechny zbraně najednou, nebudete mít už v rukou žádný trumf.

Právě spalovače tuků jsou určeny pro těch posledních 10% v koncové rovince. Pomůžou vám znovu nakopnout hubnutí a zbavit se posledních kilogramů odolného tuku. Bez zdravé stravy a pohybu to ale nepůjde. Spalovače vám pomohou vytěžit z vaší námahy maximum. Díky svým účinným složkám pomohou vašemu tělu během cvičení mobilizovat více tuku z tukových buněk a využít jej jako energii pro trénink. Můžete se tedy na to dívat i tak, že totéž cvičení se spalovačem má větší efekt než bez spalovače, a tudíž vám pomůže dosáhnout vytoužených výsledků rychleji a efektivněji.

Jak fungují spalovače tuků

Komplexní spalovače tuků mohou díky svým účinkům podpořit vaše hubnutí několika způsoby. Mohou za to obsažené látky, které v těle stimulují a spouštějí určité procesy, které vedou k hubnutí.

Termogeneze

Termogeneze je metabolický proces, během kterého organismus spaluje kalorie na výrobu tepla. Termogeneze tedy může pomoci k úbytku hmotnosti tím, že zvyšuje množství spálených kalorií během dne. Tvorbu tepla můžeme přirozeně podpořit pohybem, stravou a ovlivňuje ji také teplota okolního prostředí. Součástí spalovačů tuků jsou tedy často látky, které dokáží podporovat tvorbu tepla v organizmu a tím zvyšovat množství spálených kalorií.


Lipolýza

Lipolýza je proces zodpovědný za rozklad lipidů, tedy tuků, které jsou buď uloženy v organismu nebo právě zkonzumovány a tedy dostupné jako zdroj energie v krevním oběhu. Látky obsažené ve spalovačích tuků dokáží tento proces ještě více podpořit a uvolnit více mastných kyselin, které mohou být spotřebovány jako zdroj energie. Mezi další účinky spalovačů tuků patří například to, že snižují chuť k jídlu, omezují ukládání tuku přijatého z potravy, zvyšují metabolismus či pomáhají organismu zbavit se nadbytečné zadržované vody.

DOPORUČUJEME NÁŠ PRODUKT ADI-PEX