Ničí cvičení tukové buňky?

17.04.2023

Pokud jde o hubnutí, mnoho lidí věří, že cvičení ničí tukové buňky. Realita je však o něco složitější. Když cvičíte, vaše tělo spaluje kalorie ve formě glukózy (cukru) a tuku. Když vaše tělo spaluje kalorie, ve skutečnosti dochází k rozkladu chemických vazeb, které drží tyto molekuly pohromadě, a tento proces uvolňuje energii, kterou může vaše tělo využít. Je však důležité si uvědomit, že když vaše tělo spaluje tuk, nemusí to nutně "zničit" samotné tukové buňky.

Namísto toho se tukové buňky, známé také jako adipocyty, při hubnutí jednoduše zmenší. Je to proto, že každá tuková buňka obsahuje určité množství tuku a když se tento tuk spálí, tuková buňka se zmenšuje. Počet tukových buněk ve vašem těle však zůstává stejný, bez ohledu na to, zda hubnete nebo přibíráte.

Za zmínku také stojí, že tělo má způsob, jak tuk znovu uložit, tento proces se nazývá lipogeneze. to znamená, že když sníte více, než vaše tělo potřebuje, tělo bude ukládat přebytečný tuk a může to vést k opětovnému rozšíření adipocytových buněk.

Na závěr, cvičení vám může pomoci zhubnout spalováním kalorií a zmenšováním tukových buněk, ale "nezničí" je. Ovšem zdravá strava a důslednost cvičení vám mohou pomoci udržet redukci tukových buněk a zlepšit celkové zdraví.

DOPORUČUJEME NÁŠ PRODUKT ADI-PEX