Jsou spalovače tuků bezpečné?

22.02.2023

Jsou spalovače tuků bezpečné?

Pokud budeš ke své celkové výživě přistupovat rozumně a budeš si dávat pozor na příjem stimulantů, spalovače tuků mohou být bezpečným způsobem, jak zlepšit své výsledky. Zde jsou největší pravidla, která je třeba mít na paměti:

Nedrž dietu navždy:

Pokud to s hubnutím myslíš vážně, naplánuj si dietu na maximálně 10-14 týdnů. To ti poskytne dostatek času na doladění tvé stravy pro tvé konkrétní preference jídla a úroveň aktivity. Pokud ze svého plánu občas vybočíš, necít se zoufale, ale nepropadej dalším pokušením, nech si to jako radost a vrať se k naplánovanému stravování, cvičení a pokračuj vpřed.

Po dietě a po ukončení spalování tuků je důležité vrátit kalorie zpět na úroveň před hubnutím nebo výše, což je známo jako "údržba", čas kde jsou tvé přijaté kalorie a spálené kalorie přibližně stejné. Jedním z populárních způsobů, jak to udělat, je to, co je známo jako "obrácená (reverzní) dieta", kde postupně a systematicky zvyšuješ příjem kalorií. V našem článku "co je to obrácená dieta" ti vysvětlíme základní principy tohoto postupu.


Nechoď na příliš nízké úrovně kalorií

Pokud se snažíte zhubnout, pravděpodobně jste již slyšeli, že klíčem k úspěchu je omezení kalorií. Ve skutečnosti je to tak, že musíte být v kalorickém deficitu, aby vaše tělo mohlo spalovat tuky. Nicméně, jedná se o to najít správnou rovnováhu. Nechoďte na příliš nízké úrovně kalorií, protože to může mít negativní vliv na vaše zdraví a výsledky.

Když váš kalorický příjem je příliš nízký, váš metabolismus se zpomaluje a vaše tělo bude mít potíže se spalováním tuků. Navíc, nízký příjem kalorií může způsobit ztrátu svalové hmoty, která může snížit váš celkový metabolismus a zpomalit váš pokrok.

Kromě toho, příliš nízký příjem kalorií může mít negativní vliv na vaše zdraví a wellness. Můžete se cítit unavení, podráždění a bez energie. To může vést ke zhoršení nálady a výkonu a může dokonce narušit váš spánek a trávení. Takže jak najít správnou rovnováhu? Začněte s mírným kalorickým deficitem, který je v rozmezí 300-500 kalorií pod vaším denním výdejem. To vám umožní spalovat tuky, aniž byste se cítili hladoví nebo bez energie.

Dôležité je tiež dbať na kvalitu potravy, ktorú jete. Zamerajte sa na celé potraviny s vysokým obsahom živín a obmedzte príjem rafinovaných cukrov a nezdravých tukov.

Buď opatrný se stimulanty

Pokud nemůžeš začít svůj den bez šálku kávy a vypiješ další 3-4 během dne, buď opatrný při výběru spalovače tuků. Většina spalovačů tuků, pokud není výslovně uvedeno, že neobsahuje stimulanty, obsahuje kofein nebo jiné stimulanty. I když budeš určitě milovat energizující výhody, které získáš z tak vysokého příjmu kofeinu, mícháte-li spalovače tuků s více šálky kávy nebo jakéhokoli jiného nápoje obsahujícího kofein, existuje horní hranice účinnosti stimulantů, která je sice u každého jiná, ale pokud ji překročíš, bude mít přesně opačný efekt a bude se ti chtít ještě více spát, ale nebude se ti dát.

DOPORUČUJEME NÁŠ PRODUKT ADI-PEX