hu-Najlepší spaľovač tuku

2022.12.28

Mnoho ľudí ich vidí ako zázračné pilulky, ktoré jednoducho potrebujú prehltnúť a robia pre nich všetku prácu bez toho, aby museli meniť stravu alebo cvičenie. Bohužiaľ to tak nie je. Spaľovače tukov sú imaginárnym hrotom ľadovca pre všetku usilovnú prácu, ktorú musíme urobiť sami. Spaľovače nie sú kúzelné pilulky so zázračnými účinkami, ale sú to len barle na našej ceste k zníženiu percenta telesného tuku.

Nezabúdajte, že spaľovač zefektívni odbúravanie tukov len vtedy, ak podporíte jeho účinok nutrične bohatou stravou, pravidelným tréningom a 6-timi tipmi, ktoré sme si pre vás pripravili. Vďaka ním získate zdravé návyky pre vaše telo, metabolizmus aj psychickú rovnováhu.

Čo je spaľovač tukov?

Spaľovač tukov je dôkladne namiešaná zmes látok - doplnok výživy, ktorý môže pôsobiť ako pomocník pri zvyšovaní rýchlosti metabolizmu, zvyšovaní oxidácie tukov a výdavkov na energiu počas tréningu. To všetko môže byť prospešné pri znižovaní hmotnosti. Väčšina spaľovačov ponúka veľa zaujímavých výhod, ale žiadny z nich nemôže robiť zázraky a nepracuje iba samostatne. Ani lepší spaľovač nedokáže napraviť nesprávne zloženie stravy a nulovú fyzickú aktivitu.


Rozlišujeme však štyri základné typy spaľovačov, a to spaľovače bez pridaných stimulantov, ako L-karnitín, CLA, chitosan, ktoré sú vhodné pre ľudí citlivých na zložky so stimulačným účinkom. Spaľovače na báze stimulantov, ako synefrín, kofeín, tyramín, zelený čaj či Yohimbín obsahujú stimulanty, ktoré podporujú proces chudnutia a dodávajú organizmu energiu. Do tretice, komplexné spaľovače, spájajú oba typy spaľovačov do jedného produktu, pričom obsahujú aj ďalšie prídavné látky, ako vitamíny, minerály a enzýmy. Termo spaľovače podporujú termogenézu, a teda tvorbu tepla v organizme, čím zvyšujú energetický výdaj aj bez fyzickej záťaže.


Väčšina spaľovačov podporuje priame odbúravanie tukov a pomáha zbaviť sa prebytočného tuku. Opäť však netreba zabúdať na to, že je potrebná fyzická aktivita.

Prejedanie sa
Prejedanie sa

Spaľovač vám môže pomôcť iba so správne nastavenou stravou, s vhodne vybraným kalorickým deficitom a súčasne s primeraným tréningovým zaťažením. Môže pomôcť pri spaľovaní tukov, zníženej chuti do jedla. Spaľovače môžu tiež mierne zvýšiť metabolizmus a termogenézu, čo môže viesť k malému zvýšeniu počtu spálených kalórií. Väčšina spaľovačov obsahuje aj stimulanty (napr. Kofeín), takže môžu tiež pomôcť s nedostatkom energie a únavou.

Fungujú spaľovače tukov?

Áno, fungujú... pokiaľ máš rozumné očakávania na to, čo znamená "fungovanie" spaľovačov tukov.

Niektorí ľudia veria, že ak užívajú spaľovač tukov, stratia väčšie množstvo tuku každý týždeň a malo by sa to stať bez väčšej námahy. To sa ale nestane!

Základom úspešnej redukcie hmotnosti je udržiavanie negatívnej kalorickej bilancie v strave, čo znamená konzumáciu menšieho množstva kalórií, ako telo potrebuje. Existujú dva hlavne spôsoby, ako to urobiť, prvým je zníženie prísunu sacharidov alebo tukov a druhým adekvátne zvýšenie úrovne fyzickej aktivity. Je tu ešte jeden faktor, ktorý sa často podceňuje, no rozhodne môže prispieť k celému procesu.

Niektoré z kľúčových ingrediencií používaných v spaľovačoch tukov sú navrhnuté tak, aby stimulovali hormonálne reakcie v tele a začali rozkladať tuk a využívať ho ako zdroj paliva.

Hlavnou zložkou väčšiny spaľovačov tukov je kofeín, ktorý ti pomáha schudnúť tým, že zvyšuje tvoj metabolizmus a pomáha telu využívať tuk ako palivo. Pomáha tiež dodať energiu na cvičenie a iné aktivity na spaľovanie kalórií. V tele kofeín zvyšuje rozklad mastných kyselín, ktoré sa nachádzajú v tukovom tkanive – tiež známom ako brušný tuk. Keď sa mastné kyseliny rozložia, dostanú sa do krvného obehu a naše telo ich môže spáliť, aby vytvorilo energiu.

Jedna vec, ktorú spaľovač tukov neurobí, je však oprava nevhodnej stravy. Ak sa stravuješ kvôli zdravému odbúravaniu tuku vyvážene a poctivo, potom ti spaľovač tukov môže pomôcť s ďalšími vecami: zvýšením energie, pomoc pri obmedzovaní chuť do jedla, podpora využitia tuku na energiu a dokonca zvýšenie vášho metabolizmu a teploty – čo je známe ako "termogenéza" – takže počas dňa spáliš viac kalórií.

Aktivita
Aktivita

Ako fungujú zlúčeniny v spaľovačoch?

Spaľovače tukov pôsobia na telo vďaka širokému zloženiu biologicky aktívnych zlúčenín. Stimulačný účinok, spôsobený napríklad kofeínom alebo L-tyrozínom, pomáha mobilizovať duševné sily k tréningom, ktoré môžu prehĺbiť energetický deficit organizmu potrebný na chudnutie. Tu stojí za zmienku, že dlhotrvajúca redukcia u ľudí s nadváhou môže spôsobiť stratu motivácie a stratu energie, takže pôsobenie týchto zlúčenín tu možno obzvlášť oceniť.

Ďalšia skupina zlúčenín, teda kyselina hydroxyškoricová z malabarského tamarindu, epigalokatechín galát zo zeleného čaju a aminokyselina L-karnitín, môžu do určitej miery brzdiť tvorbu energetických zásob vo forme tukového tkaniva. Prvé dve z týchto zlúčenín obmedzujú lipogenézu, teda tvorbu tukových buniek, zatiaľ čo druhá sa podieľa na transporte mastných kyselín do mitochondrií na energetické účely.

Tuk v tele nie je jediným problémom ľudí, ktorí bojujú s nadbytočnou telesnou hmotnosťou. Niekedy môžu byť problematické aj poruchy v oblasti metabolizmu glukózy a inzulínu. Voči týmto poruchám potenciál preukazujú okrem iných chróm a piperín z čierneho korenia.

Žena
Žena

Sú spaľovače tukov účinné?

Používanie spaľovača tukov nenahradí 100% energetický deficit, ktorý je primárne ovplyvnený stravou a úrovňou fyzickej aktivity. Celý proces však môže nepriamo uľahčiť, napr. zmierňovaním únavy a metabolických porúch. Zlúčeniny obsiahnuté v prípravkoch nazývaných spaľovače vykazujú spektrum biologických funkcií, vďaka ktorým ovplyvňujú nielen stavbu tela, ale aj kognitívne funkcie, náladu a dokonca aj potenciál organizmu bojovať s voľnými radikálmi.

Sú spaľovače tukov bezpečné?

Pokiaľ budeš k svojej celkovej výžive pristupovať rozumne a budeš si dávať pozor na príjem stimulantov, spaľovače tukov môžu byť bezpečným spôsobom, ako zvýšiť svoje výsledky.

Tu sú najväčšie pravidlá, ktoré treba mať na pamäti:

1. Nedrž diétu navždy

Aby bolo jasné, nie, nemusíš držať diétu do konca života, aby si sa udržal fit.

Ak to s chudnutím myslíš vážne, naplánuj si diétu na maximálne 10-14 týždňov. To ti poskytne dostatok času na doladenie tvojej stravy pre tvoje konkrétne preferencie jedla a úroveň aktivity. Ak zo svojho plánu občas vybočíš, necíť sa zúfalo, ale neprepadaj ďalším pokušeniam, nechaj si to ako radosť a vráť sa k naplánovanému stravovaniu, cvičeniu a pokračuj vpred.

Diéta
Diéta

2. Nechoď na príliš nízke úrovne kalórií

Počas fázy vašej cielenej diéty je kľúčové zostať v miernom kalorickom deficite – to znamená konzumovať menej kalórií, ako spáliš. Nemysli si však, že menej je vždy lepšie! Je to bežný mýtus o strate tuku, najmä medzi ženami, že extrémny deficit kalórií je dobrý spôsob, ako zo spaľovača tukov vyťažiť viac.

3. Buď opatrný so stimulantmi

Ak nemôžeš začať svoj deň bez šálky kávy a vypiješ ďalšie 3-4 počas dňa, buď opatrný pri výbere spaľovača tukov. Väčšina spaľovačov tukov, pokiaľ nie je výslovne uvedené, že neobsahuje stimulanty, obsahuje kofeín alebo iné stimulanty.

Aj keď budeš určite milovať energizujúce výhody, ktoré získaš z takého vysokého príjmu kofeínu, ak miešate spaľovače tukov s viacerými šálkami kávy alebo akéhokoľvek iného nápoja obsahujúceho kofeín, existuje horná hranica účinnosti stimulantov, ktorá je síce u každého iná, no ak ju prekročíš, bude mať presne opačný efekt a bude sa ti chcieť ešte viac spať, no nebude sa ti dať.

Väčšina ľudí, ktorí nadmerne užívali spaľovače tukov, ti môže porozprávať aspoň jeden príbeh o tom, keď sa snažili o zázraky nadmerným dávkovaním spaľovačov a skončili spotení, nervózni a cítili sa trochu nesvoji.

Aké látky nájdeme najčastejšie v spaľovači?

Existujú dve hlavné skupiny spaľovačov tukov - tie, ktoré obsahujú stimulanty a tie, ktoré neobsahujú stimulanty. Väčšina termogénnych spaľovačov obsahuje stimulanty, ale samozrejme ich možno získať aj v ktorých ich nenájdeme. Niektoré z kľúčových zložiek používaných v spaľovačoch tukov sú navrhnuté tak, aby stimulovali hormonálne reakcie v tele a pomohli rozkladať tuky a používať ich ako zdroje energie. Pozrime sa teraz na látky, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v spaľovačoch.

1. Kofeín

Hlavnou zložkou väčšiny spaľovačov je kofeín, ktorý vám pravdepodobne nemusíme dlho predstavovať, pretože je známy ako najpoužívanejší stimulant na svete. Kofeín sa do spaľovačov nepridáva náhodou, pretože pomáha zvyšovať rýchlosť metabolizmu a pomáha pri využívaní tuku na výrobu energie. Kofeín v tele zvyšuje rozklad mastných kyselín nachádzajúcich sa v tukovom tkanive. Akonáhle sa mastné kyseliny rozložia, vstúpia do krvného obehu a naše telo ich môže spáliť a vytvoriť energiu potrebnú na výcvik a ďalšie činnosti. Zároveň je kofeín tiež stimulantom CNS (centrálny nervový systém), ktorý môže podporovať našu koncentráciu, športový výkon, vytrvalosť a silu, čo je užitočné pri znižovaní tréningu.

Kofeín
Kofeín

2. EGCG

Druhou zložkou nachádzajúcou sa vo väčšine spaľovačov je extrakt zo zeleného čaju – EGCG. Ukázalo sa, že extrakty zo zeleného čaju a zeleného čaju aktivujú termogénnu aktivitu spaľovania tukov v tele. Tieto účinky ďalej posilní kofeín, ktorý je tiež súčasťou zeleného čaju. Zelený čaj sa používa predovšetkým ako stimulant, ktorý má tiež antioxidačné, diuretické a spaľovacie vlastnosti, takže sa veľmi často používa ako účinná látka v doplnkoch na spaľovanie tukov.

EGCG
EGCG

3. Synefrin

Ďalšou bežnou súčasťou spaľovačov je synefrín. Synefrín je zlúčenina podobná efedrínu. Môže pomôcť urýchliť metabolizmus zvýšením lipolýzy a bazálnej metabolickej rýchlosti. Existuje veľa nejasností a kontroverzií o tom, či je synefrín bezpečný a aké účinky má na telo, pretože je často zamieňaný s inými látkami vrátane vyššie uvedeného efedrínu. Väčšina skutočných štúdií však súhlasí s tým, že synefrín je bezpečný doplnok, ak sa používa v primeraných dávkach, a podporuje spaľovanie tukov a zvýšenú termogenézu. Jeho účinok sa tiež zvyšuje v kombinácii s kofeínom.

Synefrin
Synefrin

4. L-Karnitín

V spaľovačoch nájdeme aj mýty zabalené v L-karnitíne, ktorým sme celý článok venovali relatívne nedávno. Po celé desaťročia je táto aminokyselina tajnou zbraňou pre športovcov v rôznych odvetviach na podporu výkonu a fyzického zloženia. Užíva sa raz alebo dvakrát denne s jedlom a môže tiež pomôcť telu premieňať uložený telesný tuk na energiu. Je to kvôli jeho schopnosti rozkladať mastné kyseliny tak, aby ich telo mohlo používať ako palivo. Platí to, samozrejme, iba ak dodržiavame zásadu kalorického deficitu a ďalšie aspekty potrebné na zníženie tuku. Ukázalo sa tiež, že L-karnitín pomáha urýchliť regeneráciu tréningu a môže dokonca znížiť bolesť svalov vyvolanú tréningom.

L-Karnitín
L-Karnitín

5. Kapsaicín

Ďalšou užitočnou látkou, ktorú môžeme nájsť v spaľovačoch, je kapsaicín. Kapsaicín je alkaloid, ktorý sa prirodzene vyskytuje v chilli papričke a je zodpovedný za ich horúcu chuť. Kapsaicín môže zvýšiť termogenézu, pretože sa prirodzene zahrieva. Okrem spaľovača môžu tancovať aj srdcia milovníkov teplých potravín, pretože kapsaicín sa môže užívať iným spôsobom ako výživovými doplnkami.

Kapsaicín sa vyskytuje v čili papričke
Kapsaicín sa vyskytuje v čili papričke

V spaľovačoch samozrejme nájdeme ďalšie komponenty. Napríklad sa často používa kajenské korenie, ktoré tiež ovplyvňuje termogenézu a spaľovanie. Môžeme tiež nájsť zelenú kávu v obsahu a taurín.

Ako zlepšiť účinky spaľovača?

1. Zvýšte príjem bielkovín

Proteíny sú prirodzeným termogenickým makronutrientom. To znamená, že telo na spracovanie proteínu spotrebuje viac energie, ako na spracovanie tukov či sacharidov. Bielkoviny teda v tele pôsobia ako prírodný spaľovač.

Štúdia potvrdila, že ak bude vaša strava obsahovať hlavne kalórie z potravín s vysokým obsahom bielkovín, budete spaľovať viac tukov. To v praxi znamená, že ak vymeníte rezeň so zemiakmi za kuracie prsia s hráškovým pyré, ste o krok bližšie k vytúženej postave.

Proteínové doplnky, ako srvátkový proteín, kazeín alebo proteínová tyčinka vám môžu zabezpečiť dostatočný príjem bielkovín počas celého dňa. Zároveň vás zasýtia na dlhú dobu, znížia apetít a redukujú množstvo prijatých kalórií, čo vedie k väčšej strate hmotnosti

Pitie proteínu
Pitie proteínu

2. Začnite so silovým tréningom

Silový tréning je druh cvičenia, počas ktorého budujete rast svalov a silu. Zvyčajne takýto tréning zahŕňa zdvíhanie váhy. Podľa výskumu má práve tréning pre naberanie svalstva mnohé zdravotné benefity, obzvlášť pokiaľ ide o spaľovanie tuku.

V jednej štúdii, silový tréning pomohol s redukciou podkožného tuku 78 testovaných osobám s metabolickým syndrómom. Ďalšia štúdia ukázala, že 12 týždňov silového tréningu v kombinácii s aeróbnou aktivitou má väčší vplyv na spaľovanie tukov ako samotné kardio.

Analýza štúdií zistila, že 10 týždňov odporového tréningu môže zvýšiť spaľovanie kalórií o 7 % a tiež redukovať hmotnosť tukov o 1,8 kg. Posilňovaním a silovým tréningom môžete urýchliť spaľovanie tukov a podporiť tak účinky svojho spaľovača. Ako bonus, budete mať vyrysovanú postavu a silné telo.

Posuňte preto svoje limity a snažte sa vždy urobiť o jedno opakovanie navyše. Priložte si váhu a nevzdávajte sa. Veľa ľudí robí chybu v tom, že ak chcú spáliť tuk, cvičia s malými váhami veľký počet opakovaní. Pokiaľ ale trénujete s nízkymi váhami dávate svojmu telu signál, že už nepotrebujete viac svalstva, a preto ho môže využiť ako zdroj energie. Suplementy, ako BCAA, kreatín alebo glutamín vám môžu pomôcť s budovaním sily, zatiaľ čo spaľujete tuky.

3. Jedzte viac zdravých tukov

Možno sa vám to bude zdať kontraproduktívne, ale v boji s telesným tukom vám môžu pomôcť práve zdravé tuky. Podporujú totiž rast svalstva a tiež pocit sýtosti. Kým telo rozloží tuk, chvíľu to trvá, a preto sa budete dlhší čas cítiť sýty a zároveň zmiernite apetít a pocit hladu.

Jedna štúdia zistila, že stravovanie bohaté na zdravé tuky z olivového oleja, orechov alebo rýb sa spája s nižším rizikom naberania váhy, oproti strave, ktorá tieto tuky neobsahuje. Ale pozor! Nezdravé zdroje tuku, ktoré obsahujú veľa nasýtených trans tukov, podporujú ukladanie telesného tuku, zväčšovanie šírky pásu aj brušného tuku.

Olivový olej, ryby, rybí olej, avokádo, orechy a semienka sú však zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré majú pre ľudský organizmus mnoho benefitov, vrátane efektu na spaľovanie tukov. Všetky výhody omega-3 mastných kyselín nájdete aj v našom článku. Treba ale myslieť na to, že zdravé tuky sú bohaté na kalórie, a preto je potrebné ich príjem regulovať. Aj z toho dôvodu by ste mali vylúčiť nezdravé tuky zo svojej stravy a nahradiť ich zdravými. 

Cvičenie
Cvičenie

4. Vylúčte zo stravy rafinované sacharidy

Nižší príjem rafinovaných sacharidov môže zefektívniť účinok spaľovača a pomôcť vám zhodiť tukové zásoby. Rafinované sacharidy sú obilniny, ktoré boli potravinárskym priemyslom natoľko spracované, že ich zrná nemajú otruby ani klíčky. To spôsobuje, že konečný produkt neobsahuje takmer žiadnu vlákninu ani živiny.

Majú vyšší glykemický index, čo môže spôsobiť výkyvy cukru v krvi a zvýšený pocit hladu. Štúdie potvrdili, že strava s vysokým príjmom rafinovaných sacharidov môže byť príčinou rastúceho tuku na bruchu.

Oproti tomu, strava s vysokým obsahom celozrnných produktov sa spája s nižším indexom telesnej hmotnosti a redukciou obvodu pásu. Jedna štúdia na 2834 ľuďoch potvrdila, že tí, ktorí majú vyšší príjem rafinovaných sacharidov v strave, majú vyššiu tendenciu ukladania brušného tuku. Na rozdiel od toho, tí, ktorí jedli viac celozrnných obilnín, mali tendenciu mať nižšiu hmotnosť.

Pre maximalizovanie výsledkov by ste preto mali vylúčiť zo stravy rafinované sacharidy z cestovín, spracovaných potravín, bieleho pečiva a raňajkových cereálií. Namiesto nich, zaraďte do svojej stravy celozrnné pečivo, quinou, pohánku, jačmeň alebo ovos.

5. Zvýšte prísun železa

Železo je minerál, ktorý ovplyvňuje viaceré funkcie v tele. Nedostatok železa, rovnako ako jódu, môže ovplyvňovať zdravie štítnej žľazy, a teda vylučovanie hormónov, ktoré regulujú metabolizmus. Viaceré štúdie potvrdili, že nízka hladina železa v tele je spojená s poruchou funkcie štítnej žľazy a s narušením produkcie jej hormónov.

Bežné príznaky hypotyreózy, alebo zníženej funkcie štítnej žľazy, zahŕňajú slabosť, únavu, dýchavičnosť a zvýšenie telesnej hmotnosti. Podobne aj nedostatok železa môže spôsobiť únavu, závraty, bolesti hlavy a dýchavičnosť. Liečba nedostatku železa zaradením tohto minerálu do stravy, môže naštartovať váš metabolizmus. Ten potom funguje efektívnejšie, zmierňuje únavu a pomáha zvýšiť fyzickú aktivitu. Jedna štúdia dokonca zistila, že osoby liečené na nedostatok železa, zaznamenali zníženie telesnej hmotnosti, obvodu pása a tiež indexu telesnej hmotnosti, známeho ako BMI.

Faktom však je, že priemerný človek nemá dostatočný prísun železa v strave. Ženy, deti, dojčatá, vegáni a vegetariáni sú najviac ohrozené skupiny ľudí pre nedostatok železa. Tento minerál totiž nájdeme najmä v červenom mäse, hydine, morských plodoch, zelenej listovej zelenine a fazuli. Doplniť železo však môžete aj prostredníctvom suplementov, ktoré vám môžu pomôcť regulovať metabolizmus a energetické hladiny.

Morské plody obsahujú veľa železa
Morské plody obsahujú veľa železa

6. Doprajte si viac spánku

Spánok je ďalším z faktorov, ktoré môžu ovplyvniť účinok vášho spaľovača tuku. Neveríte? Niekoľko štúdií potvrdilo asociáciu medzi dostatočným množstvom spánku a chudnutím.

Jedna štúdia na 68 183 ženách zistila, že tie ženy, ktoré spali maximálne 5 hodín denne, počas obdobia 16 rokov, mali vyššiu predispozíciu priberať. Oproti tomu, ženy, ktoré spávali dlhšie ako 7 hodín denne, nemali takú tendenciu naberať hmotnosť.

Ďalší výskum potvrdil, že kvalitný nerušený spánok po dobu aspoň 7 hodín denne zvyšuje pravdepodobnosť úbytku váhy až o 33 %. Tento výskum bol realizovaný na testovacej skupine 245 žien, ktoré sa zapísali do 6-mesačného programu redukcie hmotnosti. 

Nedostatok spánku môže tiež viesť k zmenám hormónov, ktoré spôsobujú zvýšenú chuť do jedla, čo spôsobuje aj väčšie riziko obezity. Akokoľvek, spánok, ktorý trvá aspoň 7 hodín, má mnoho benefitov na celkové fungovanie organizmu, imunitný systém a v neposlednom rade aj na telesnú hmotnosť.

Mali by ste preto dbať na dostatok spánku každý deň. Najlepšie je nastaviť si pravidelný režim spánku, obmedziť príjem kofeínu v poobedňajších hodinách a minimalizovať prácu s elektronickými zariadeniami pred spánkom. Ak vám váš spaľovač bráni vo výdatnom spánku, neužívajte ho po šiestej hodine večer, alebo ho vymeňte za typ spaľovača bez kofeínu, akým je napríklad L-karnitín.

Spánok
Spánok

Takže skôr, ako vôbec začneš so spaľovačom tukov, určite sa poriadne rozhliadni a nájdi ten, ktorý najlepšie zodpovedá tvojim potrebám a preferenciám. 

Najlepší spaľovač tuku ADI-PEX

ADI-PEX natural pre ženy
ADI-PEX natural pre ženy

Kvalitný a bio spaľovač tukov by mal byť vyrobený z prírodných a organických zložiek, bez syntetických prísad, farbív alebo chemických látok. Mal by mať potenciál stimulovať metabolizmus a pomáhať telu spaľovať tuky rýchlejšie.

Medzi príklady prírodných a bio zložiek, ktoré by mohli byť v spaľovači tukov, patrí zelený čaj, kofeín, guarana, zázvor, kurkuma, citrusové ovocie, kajenský korenie a horká pomarančová kôra. Tieto zložky môžu pomôcť zvýšiť metabolizmus, znižovať chuť do jedla a urýchľovať proces spaľovania tukov.

Kvalitný a bio spaľovač tukov by mal mať minimálne vedľajšie účinky, ako napríklad nervozita, nespavosť alebo zvýšený tep srdca. Mal by byť tiež bez nebezpečných chemikálií, ktoré by mohli mať negatívny vplyv na telo.

Jeden z takýchto bio spaľovačov tukov na trhu, ktorý sa blíži tomuto popisu, sa volá ADI-PEX. Obsahuje kombináciu rôznych prírodných zložiek, ktoré zvyšujú metabolizmus a podporujú spaľovanie tukov. ADI-PEX je tiež bez nebezpečných chemikálií a syntetických prísad, čo môže byť pre mnohých ľudí výhodou.

Je však dôležité si uvedomiť, že každé telo reaguje odlišne na rôzne typy spaľovačov tukov a zložky. Preto je dôležité, aby si každý pri výbere svojho spaľovača tukov urobil vlastný výskum a konzultoval s odborníkom na výživu alebo lekárom.

Čoskoro budeme mať v ponuke aj verziu pre mužov.

ADI-PEX natural pre mužov
ADI-PEX natural pre mužov

ODPORÚČAME NÁŠ PRODUKT ADI-PEX

Použité zdroje