pl-Ako pripraviť zdravé maškrty

2023-02-27

Snacking môže byť skvelým spôsobom, ako udržať hlad na uzde a poskytnúť telu živiny, ktoré potrebuje na správne fungovanie. Mnohé balené pochutiny však majú vysoký obsah cukru a nasýtených tukov, čo môže byť škodlivé pre vaše zdravie a ciele v oblasti chudnutia. Dobrou správou je, že je ľahké pripraviť si vlastné zdravé občerstvenie doma.

Jedným z najjednoduchších a najvýživnejších snackov je čerstvé ovocie. Ovocie má vysoký obsah vitamínov, minerálov a antioxidantov a má prirodzene nízky obsah kalórií. Niektoré skvelé možnosti zahŕňajú jablká, bobule, pomaranče a banány. Môžete ich jesť samotné alebo ich spárovať s malou porciou nízkotučného jogurtu alebo orechového masla pre pridanie bielkovín a zdravých tukov.

Ďalšou skvelou možnosťou zdravého maškrtenia je surová zelenina. Mrkva, zeler, uhorky a paprika sú skvelé možnosti. Majú nízky obsah kalórií, vysoký obsah vlákniny a vody, čo vám môže pomôcť zasýtiť. Môžete ich namočiť do hummusu alebo nízkotučného dresingu pre pridanú chuť.

Na sladkú maškrtu si môžete vyrobiť vlastné zdravé energetické gule. Skombinujte ovos, orechové maslo, med a akékoľvek ďalšie ingrediencie, ktoré máte radi, ako napríklad sušené ovocie, semienka alebo čokoládové lupienky. Všetko spolu premiešame a vyvaľkáme do guľôčok. Sú jednoduché na prípravu a môžu byť uložené v chladničke pre rýchle a jednoduché občerstvenie.

Ak máte chuť na niečo slané, môžete si pripraviť vlastný popcorn. Air-popped popcorn je skvelý nízkokalorický snack a môžete doň pridať vlastné dochucovadlá, ako sú bylinky, koreniny alebo výživné droždie. Môžete si tiež pripraviť svoje vlastné celozrnné krekry zmiešaním celozrnnej múky, sezamových semienok a olivového oleja.

Nakoniec si môžete pripraviť vlastné smoothie alebo džús. Sú jednoduché na prípravu a sú skvelým spôsobom, ako získať veľa živín v jednom pohári. Môžete použiť čerstvé alebo mrazené ovocie, zeleninu a listovú zeleninu a pridať zdroj bielkovín, ako je jogurt alebo orechové mlieko.

Na záver, príprava vlastných zdravých maškŕt doma je jednoduchá a môže to byť skvelý spôsob, ako podporiť chudnutie a celkové zdravie. Použitím čerstvého ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov a zdravých tukov si môžete vytvoriť chutné a výživné pochutiny, ktoré vás zasýtia a nabijú energiou. Pamätajte, že kontrola porcií je kľúčová a uistite sa, že to nepreháňate.


A nezabúdajte že s ADI-PEX pôjdu kilá dole ešte rýchlejšie :)