pl-Ako užívať spaľovače tukov ?

2022-12-28

Spaľovače tukov sú športové výživové suplementy určené na podporu spaľovania tukov a stratu hmotnosti. Aké sú ich účinné látky, na akom princípe fungujú a čo od nich môžete očakávať?

Mnohí ľudia majú od spaľovačov tukov nerealistické očakávania. Myslia si, že ide o čarovné pilulky, ktoré im svojimi účinkami pomôžu schudnúť úplne bez námahy. To je však úplne nesprávny pohľad. Spaľovače tukov určite pomôcť môžu, ale neurobia prácu za vás.

V prvom rade si treba uvedomiť, že ak chcete schudnúť, musíte vytvoriť kalorický deficit. To dosiahnete diétou a cvičením. Práve diéta zohráva pri chudnutí rozhodujúcu úlohu a zodpovedá za 70-80% vášho úspechu.

Za ďalších 20-30% je zodpovedné cvičenie, vďaka ktorému budujete svalovú hmotu a zvyšujete spotrebu energie. A k tomu celému môžu ešte asi 10% prispieť spaľovače tukov - a tak sa na ne treba aj pozerať - ako na podporný doplnok, ktorý znásobuje efekt vašej vynaloženej námahy.

Zdravé tempo chudnutia

Zdravé tempo chudnutia predstavuje úbytok 0,5 - 1,5 kg za týždeň. Ak si myslíte, že keď si k tomu dáte spaľovač tukov, dokážete zhodiť 10 kg za týždeň ste na veľkom omyle. 

Organizmus sa totiž dokáže rýchlo adaptovať a preto je lepšie ísť na vec postupne a priebežne znižovať počet prijatých kalórií a zvyšovať dávku cvičenia. Inak by sa vám chudnutie mohlo zastaviť už na začiatku a telo by potrebovalo ďalší stimul na rozbehnutie spaľovania tukov. No ak použijete všetky zbrane naraz, nebudete mať už v rukách žiadny tromf.

Práve spaľovače tukov sú určené na tých posledných 10% v koncovej rovinke. Pomôžu vám znovu nakopnúť chudnutie a zbaviť sa posledných kilogramov odolného tuku. Bez zdravej stravy a pohybu to ale nepôjde. Spaľovače vám pomôžu vyťažiť z vašej námahy maximum.

Vďaka svojim účinným zložkám pomôžu vášmu telu počas cvičenia mobilizovať viac tuku z tukových buniek a využiť ho ako energiu na tréning. Môžete sa teda na to pozerať aj tak, že to isté cvičenie so spaľovačom má väčší efekt ako bez spaľovača, a teda vám pomôže dosiahnuť vytúžené výsledky rýchlejšie a efektívnejšie.

Ako fungujú spaľovače tukov

Komplexné spaľovače tukov môžu vďaka svojim účinkom podporiť vaše chudnutie viacerými spôsobmi. Môžu za to obsiahnuté látky, ktoré v tele stimulujú a spúšťajú určité procesy ktoré vedú k chudnutí.

Termogenéza

Termogenéza je metabolický proces, počas ktorého organizmus spaľuje kalórie na výrobu tepla. Termogenéza teda môže pomôcť k úbytku hmotnosti tým, že zvyšuje množstvo spálených kalórií počas dňa. Tvorbu tepla môžeme prirodzene podporiť pohybom, stravou a ovplyvňuje ju aj teplota okolitého prostredia. Súčasťou spaľovačov tukov sú teda často látky, ktoré dokážu podporovať tvorbu tepla v organizme a tým zvyšovať množstvo spálených kalórií.

Lipolýza

Lipolýza je proces zodpovedný za rozklad lipidov, teda tukov, ktoré sú buď uložené v organizme alebo práve skonzumované a teda dostupné ako zdroj energie v krvnom obehu. Látky obsiahnuté v spaľovačoch tukov dokážu tento proces ešte viac podporiť a uvoľniť viac mastných kyselín, ktoré môžu byť spotrebované ako zdroj energie.

Medzi ďalšie účinky spaľovačov tukov patrí napríklad to, že znižujú chuť do jedla, obmedzujú ukladanie tuku prijatého z potravy, zvyšujú metabolizmus či pomáhajú organizmu zbaviť sa nadbytočnej zadržiavanej vody.

ODPORÚČAME NÁŠ PRODUKT ADI-PEX