Prečo jesť zdravo ? 

VÝHODY ZDRAVÉHO JEDENIA

Zvyšenie energie a zlepšenie nálady: Zdravá strava môže poskytnúť vášmu telu potrebné živiny, ktoré vám pomôžu cítiť sa energickejšie a sústredenejšie. Strava s vysokým obsahom vlákniny, bielkovín a zdravých tukov môže tiež pomôcť stabilizovať hladinu cukru v krvi, čo môže zabrániť energetickým haváriám a zmenám nálady.

Zniženie rizika chronických chorôb: Zdravá strava bohatá na ovocie, zeleninu, celozrnné výrobky a chudé bielkoviny môže pomôcť znížiť riziko chronických ochorení, ako sú srdcové choroby, cukrovka a rakovina. Tieto potraviny sú nabité antioxidantmi a ďalšími živinami, ktoré podporujú zdravý imunitný systém a zmierňujú zápaly v tele.

Podporíme reguláciu hmotnosti: Konzumácia zdravej stravy, ktorá je vyvážená a bohatá na živiny, môže pomôcť podporiť zdravú reguláciu hmotnosti. Výberom potravín s vysokým obsahom vlákniny a bielkovín sa môžete cítiť dlhšie sýti a znížiť pravdepodobnosť prejedania sa.

Zlepšíme si zdravie tráviaceho traktu: Strava bohatá na vlákninu a rastlinné potraviny môže pomôcť zlepšiť zdravie tráviaceho traktu a predchádzať problémom, ako je zápcha a nadúvanie. Okrem toho konzumácia fermentovaných potravín, ako je jogurt a kefír, môže zaviesť zdravé baktérie do čreva, čo môže zlepšiť celkové zdravie čriev.

Zvýšime zdravie mozgu: Diéta s vysokým obsahom omega-3 mastných kyselín, antioxidantov a iných živín posilňujúcich mozog môže pomôcť podporiť kognitívne funkcie a znížiť riziko poklesu kognitívnych funkcií s pribúdajúcim vekom.

"Celkovo môže zdravá strava poskytnúť množstvo výhod pre vašu fyzickú a duševnú pohodu. Výberom potravín bohatých na živiny a vyhýbaním sa spracovaným potravinám a potravinám s vysokým obsahom cukru sa môžete cítiť lepšie, znížiť riziko chronických ochorení a podporiť svoje dlhodobé zdravie."