10 potravin, které pomohou nastartovat váš metabolismus

26.04.2023

Každý z nás je jiný a také metabolismus každého z nás je nastaven jinak. ALE. Máme pro vás tipy, které potraviny zařadit do jídelníčku, abyste spalovali rychleji.


Co můžete udělat pro svůj metabolismus nejvíc je:


  • kvalitní spánek
  • pravidelný pohyb
  • správná životospráva
  • pitný režim

Studie potvrzují, že chilli papričky mohou urychlit metabolismus o 25%. Zásluhou obsahu kapsaicinu působí jako přírodní dezinfekce. Kapsaicin podporuje metabolismus, snižuje hladinu krevního cukru a stimuluje sekreci žaludečních šťáv.

BROKOLICE

Jako jedna z mála potravin obsahuje chrom, který reguluje hladinu glukózy v krvi, snižuje cholesterol, pomáhá odbourávat tukovou tkáň a zachovávat stabilní svalovou hmotu. Brokolice má dvojnásobné množství vitamínu C než pomeranč.

Brokolice pomáhá udržovat nízkou hladinu cukru v krvi, zároveň detoxikuje a pomáhá eliminovat množství toxinů v těle.

POLÉVKY

Četné studie potvrzují, že konzumace polévek je spojena s nižším rizikem obezity. Obvykle je toto jídlo zařazeno před hlavními jídly. Autoři přicházejí k závěru, že lidé, kteří začnou den polévkou, snědí méně pokud jde o hlavní jídlo. Konzumace polévky snižuje chuť k jídlu.

KÁVA A ZELENÝ ČAJ

Mnohé studie prokázaly, že káva a zelený čaj urychlují metabolismus, ale mají mnoho dalších zdravotních výhod. Obsahují velké množství antioxidantů, pomáhají snížit hladinu cukru v krvi, pomáhají spálit víc tuku a snížit příznaky celulitidy.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

10 tipů na rychlou a zdravou snídani

JABLKA A HRUŠKY

Jablka a hrušky mohou být velkými spojenci, pokud jde o snižování hmotnosti, a to nejen vzhledem k jejich nízkému kalorickému obsahu, ale také proto, že tyto dva plody zrychlují metabolismus. Dopomáhá k tomu i vysoký obsah vlákniny, které přijímáme ve stravě většinou málo.


KOŘENÍ

Černý pepř, hořčičná semínka, česnekový a zázvorový prášek pomůže udržet metabolismus ve formě. Je dokázáno, že lidé, kteří konzumují hodně koření, spálí za den více kalorií.

CITRUSOVÉ OVOCE

Citrusové plody, jako jsou pomeranče, grepy a citrony také pomáhají spalovat tuk a udržet váš metabolismus v chodu. Kromě toho, vzhledem k vysokému obsahu vitamínu C, citrusové plody pomáhají regulovat hladinu inzulínu.

OMEGA 3

Losos patří mezi nejzdravější ryby na světě. Má nejvyšší obsah omega-3 mastných kyselin, 100 g lososa obsahuje 2,3 až 2,6 gramů omega-3 mastných kyselin a 22 až 25 gramů bílkovin. Losos je bohatý na jód, který stimuluje tvorbu hormonů štítné žlázy a podílí se na regulaci látkové výměny.

CHREN

Má výrazné detoxikační účinky, je močopudný, čímž velmi dobře přispívá k pročištění organismu a zároveň usnadňuje trávení. Je zdrojem vitamínu C, A, vitamínů skupiny B a minerálních látek.

ZÁZVOR

Je bohatý na vitamíny (A, C, B) a minerální látky (vápník, fosfor, železo, draslík, sodík a hořčík), podporuje zvýšení tělesné teploty, krevní oběh a trávení. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi.


A nezapomínejte že s ADI-PEX půjdou kila dolů ještě rychleji :)