Adipex Retard: účinky, užívání a rizika

22.02.2024
Adipex retard
Adipex retard

V první řadě je třeba upozornit, že Adipex Retard je lék, nikoli doplněk stravy. Tento lék musí být podáván pouze pod dohledem lékaře, protože patří mezi anorektika. Hlavní složkou Adipexu je Fentermin v množství 75 mg, který působí jako prostředek k potlačení chuti k jídlu. Vedle ní obsahuje tzv. pomocné složky – žlutý vosk, hydrogenovaný sójový a rostlinný olej, částečně hydrogenovaný sójový olej, želatina, 5% glycerol, sójový lecitin, sodná sůl propylparabenu a ethylparabenu, 70% nekrystalizující sorbitol, oxid lyt. , oranžová a chinolinová žluť, metoxyacetofenon a homovanilin. Jeho užívání však není bez rizik a vedlejších účinků.

Lékaři ho obecně předepisovali těm, kteří měli potíže s dodržováním dietních plánů nebo těm, kteří potřebují dodatečnou motivaci, aby zůstali na správné cestě.

Užívají se zpravidla 4-8 týdnů, doba užívání však nesmí přesáhnout 3 měsíce. Kromě toho Adipex také pomáhá zlepšit hladinu energie, čímž usnadňuje udržování kroku s fyzickou aktivitou během úsilí o snížení hmotnosti.

Kdyby se tak dalo zhubnout užitím zázračné pilulky, která vás zbaví nadměrného tělesného tuku. Pravděpodobně by to byla jedna z nejžádanějších pilulek na trhu. Není se však čemu divit. Podíváme-li se na statistické údaje, přibližně 66 % dospělé populace na Slovensku trápí nadváha. Bohužel taková pilulka neexistuje a pokud náhodou ano, má více nežádoucích vedlejších účinků než těch, které vám pomohou.

Z tohoto důvodu byl z trhu stažen i poměrně vyhledávaný lék na lékařský předpis Adipex retard. V následujících řádcích vás v krátkosti seznámím nejen s jeho složením, ale vám také ozřejmím hlavní důvody zákazu jeho prodeje v rámci České republiky. A to nejhlavnější, prozradím vám několik efektivních způsobů, jak dosáhnout požadovaného úbytku hmotnosti bez užívání léků.

Adipex retard pilulky
Adipex retard pilulky

Jak funguje fentermin?

Přestože přesný způsob, jakým fentermin snižuje chuť k jídlu, zůstává nejasný, předpokládá se, že lék působí zvýšením hladiny neurotransmiterů ve vašem mozku. Když se hladina těchto chemických látek zvýší, váš pocit hladu se sníží. Po čase se však může stát, že si na dávku vytvoříte toleranci, takže už pro vás nebude účinná.

V USA patří léky na bázi fenterminu k těm nejpředepisovanějším, přičemž se používají ke krátkodobé léčbě obezity již od roku 1959.

Pro koho byl určen?

Adipex retard podobně jako jiná anorektika byl primárně určen pro osoby s hodnotou BMI nad 30, u kterých nebylo za poslední 3 měsíce dosaženo žádaných výsledků jiným nefarmakologickým způsobem (dietou, cvičením). Stejně však byl předepisován iv případech, kdy BMI bylo mezi 27-30, avšak daný jednotlivec měl přidruženo i jiné onemocnění související s kardiovaskulární soustavou, případně cukrovku.

Proč byl Adipex stažen z lékáren?

To, že na Slovensku patří lék Adipex retard k těm zakázaným má za následek právě jeho hlavní složka fentermin. Svojí chemickou strukturou se podobá amfetaminu, vzhledem k tomu jeho užívání přináší s sebou zvýšené riziko vzniku závislosti. To byl zároveň jeden z důvodů, pro který již není dostupný, dokonce ani na lékařský předpis. Tím dalším je zvyšující se riziko srdečního selhání, tachykardie a krevního tlaku.

Mnoha lidem zhoršoval jejich zdravotní stav a způsoboval hubnutí za opravdu krátkou dobu, což není pro lidský organismus dobré. Navíc je možné si na Adipex vytvořit závislost a dlouhodobé užívání se pojí is abstinenčními příznaky.

Kromě toho byly hlášeny poruchy se spánkem, závratě, bušení srdce, únava, podrážděnost, nevolnost či zvracení. V některých případech se vyskytlo také zvýšení krevního tlaku, metabolická acidóza, problémy se zrakem, kognitivní poruchy a hypokalémie.

Tento produkt však přichází s některými vedlejšími účinky, které je třeba vzít v úvahu před použitím pro účely hubnutí:

 • zácpa
 • průjem
 • nevolnost
 • únava
 • deprese
 • sexuální dysfunkce
 • zvracení
 • sucho v ústech
 • slabost
 • bolesti hlavy
 • porucha pozornosti
 • plicní hypertenze
 • potíže s dýcháním
 • alergická reakce (svědění, zarudnutí)
Nevolnost
Nevolnost

Včetně zmíněných vedlejších účinků se po doužívání často dostaví jojo efekt, tedy tolik, kolik jste zhubli přiberete zpět, dokonce v některých případech i více.

Výhody

 • tlumí chuť k jídlu
 • potlačuje pocit hladu
 • snadno se užívá (tabletky)

Nevýhody

 • je vydáván pouze na lékařský předpis
 • obsahuje chemické látky
 • neurychluje metabolismus ani nepomáhá spalovat tuky a cukry
 • má mnoho vedlejších účinků
 • při dlouhodobém užívání může vzniknout závislost
 • po vysazení léku může pacient znovu přibrat (jojo efekt)
Není všechno zlato, co se třpytí. Totéž platí o přípravku Adipex Retard
Není všechno zlato, co se třpytí. Totéž platí o přípravku Adipex Retard

Zkušenosti uživatelů

O tom, že v souvislosti s nežádoucími účinky skutečně nelžem svědčí i mnohé negativní zkušenosti uživatelů na diskusních fórech.

Zdroj: satanka1, modrykonik.sk/forum
Zdroj: satanka1, modrykonik.sk/forum
Zdroj: marfyy, modrykonik.sk/forum
Zdroj: marfyy, modrykonik.sk/forum
Zdroj: katuska19, modrykonik.sk/forum
Zdroj: katuska19, modrykonik.sk/forum

Efektivní způsoby, jak zhubnout

Nehazardujte se svým zdravým, důvěřujte odborníkům a respektujte jejich doporučení. V současnosti je k dispozici řada jiných efektivních způsobů, jak zhubnout nadbytečné kilogramy a neohrozit tak své zdraví.

Léky na hubnutí mohou užívat jen lidé, kterým to předepsal jejich lékař a po celou dobu užívání jsou pod dozorem. Lidé, kteří se snaží zhubnout a jsou jinak zdravotně v pořádku, by se měli v první řadě zaměřit na změnu životního stylu - vyvážená strava, její správné množství a dostatek pohybu.

Pokud chcete užívat doplňky výživy, které podpoří vaše hubnutí, tak jedině takové, které obsahují čistě přírodní látky.

Adipex Retard vs ADI-PEX

Adipex retard vs ADI-PEX
Adipex retard vs ADI-PEX

Výběr doplňku na hubnutí může být obtížné rozhodnutí. Pro ty, kteří hledají na trhu produkt, který je účinný a zároveň bezpečný, to může být obzvláště skličující. Dvě populární možnosti jsou Adipex Retard a ADI-PEX s přírodními složkami, ale jak se navzájem pojí? Pojďme se na to podívat blíže.

Je alternativní doplněk pro regulaci hmotnosti vyrobený s použitím přírodních složek. Tyto přírodní složky spolupracují, aby pomohly zvýšit metabolismus a potlačit chuť k jídlu bez nepříjemných vedlejších účinků, jako jsou ty, které jsou spojeny s Adipex Retard. Přírodní složky použité v tomto produktu jsou navíc známy svými antioxidačními vlastnostmi, které mohou pomoci zlepšit celkové zdraví snížením zánětu v těle, jakož i detoxikací buněk od toxinů, které mohou zpomalovat metabolismus nebo způsobovat nadýmání či problémy se zadržováním vody.

Pokud jde o výběr mezi těmito dvěma produkty pro účely regulace hmotnosti, je třeba zvážit několik faktorů včetně účinnosti, bezpečnosti a potenciálních vedlejších účinků. I když vám oba produkty mohou pomoci efektivně zhubnout, pokud se používají správně, jeden může být pro vás vhodnější než druhý v závislosti na tom, jaké výsledky hledáte a na vašich individuálních zdravotních potřebách. Pokud hledáte zcela přírodní alternativu bez jakýchkoli krutých vedlejších účinků, pak může být ADI-PEX s přírodními složkami alternativou číslo 1.

ADI-PEX natural
ADI-PEX natural

Léky na hubnutí, podobně jako je Adipex retard jsou pro mnohé lákadlem, ale není třeba zapomínat na jejich vedlejší účinky. Proto, pokud o nějakém podobném i uvažujete, navštivte nejprve svého lékaře a prokonzultujte s ním všechny možnosti, které máte. Určitě se nesnažte shánět Adipex retard a další podobné léky na internetu. Můžete velmi snadno přijít nejen o peníze, ale io zdraví. S ním byste rozhodně neměli hazardovat.

Pokud vás trápí jen pár kilo navíc, postačí drobná úprava jídelníčku a zařazení pohybových aktivit. Vysoká nadváha a obezita však znamená nejen omezení v běžném životě, ale také zdravotní problémy.

DOPORUČUJEME NÁŠ PRODUKT ADI-PEX

Použité zdroje