hu-Ako sa zdravo stravovať v práci

2023.02.27

Zdravé stravovanie v práci môže byť výzvou, najmä ak ste obklopení pokušeniami, ako sú predajné automaty, reštaurácie rýchleho občerstvenia a kancelárska narodeninová torta. S trochou plánovania a prípravy je však možné vyberať si zdravé jedlá aj v práci.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa v práci zdravo stravovať, je priniesť si vlastné jedlo. Zabaľte si zdravý obed, ako je šalát alebo sendvič vyrobený z celých zŕn a chudých bielkovín. Prineste si zdravé občerstvenie, ako je ovocie, zelenina alebo oriešky, ktoré vás udržia v chode po celý deň. Týmto spôsobom budete mať zdravé možnosti ľahko dostupné a nebudete v pokušení robiť nezdravé rozhodnutia.

Ďalším spôsobom, ako sa v práci zdravo stravovať, je plánovať dopredu. Nájdite si čas na plánovanie jedál a občerstvenia na týždeň, aby ste neboli zaskočení, keď príde hlad. To vám môže pomôcť robiť vedomejšie rozhodnutia a vyhnúť sa impulzívnym rozhodnutiam.

Je tiež dôležité dbať na veľkosť porcií, najmä ak jete vonku alebo si objednávate jedlo so sebou. Požiadajte o menšie porcie alebo zdieľajte jedlo s kolegom. Dávajte pozor na pridané cukry, sodík a nasýtené tuky a pokúste sa vybrať možnosti s nízkym obsahom týchto zložiek.

Ďalším spôsobom, ako sa v práci zdravo stravovať, je zostať hydratovaný. Pite vodu počas dňa, pretože vám môže pomôcť udržať si pocit sýtosti a znížiť pokušenie občerstviť sa nezdravými jedlami. Vyhnite sa sladkým nápojom a radšej si dajte radšej vodu, čaj alebo kávu.

Nakoniec si skúste urobiť čas na fyzickú aktivitu, či už ide o prechádzku počas obeda alebo o schody namiesto výťahu. Pravidelná fyzická aktivita môže pomôcť naštartovať váš metabolizmus, znížiť stres a zlepšiť vaše celkové zdravie.

Na záver, zdravé stravovanie v práci si vyžaduje plánovanie, prípravu a všímavosť. Keď si prinesiete vlastné jedlo, naplánujete si dopredu, budete dbať na veľkosť porcií, budete hydratovaní a nájdete si čas na fyzickú aktivitu, môžete si vybrať zdravé jedlo aj v práci. Pamätajte, že pokrok je dôležitejší ako dokonalosť a je v poriadku dopriať si svoje obľúbené maškrty s mierou.


A nezabúdajte že s ADI-PEX pôjdu kilá dole ešte rýchlejšie :)