hu-Ničí cvičenie tukové bunky ?

2023.02.18

Pokiaľ ide o chudnutie, veľa ľudí verí, že cvičenie ničí tukové bunky. Realita je však o niečo zložitejšia. Keď cvičíte, vaše telo spaľuje kalórie vo forme glukózy (cukru) a tuku. Keď vaše telo spaľuje kalórie, v skutočnosti dochádza k rozkladu chemických väzieb, ktoré držia tieto molekuly pohromade, a tento proces uvoľňuje energiu, ktorú môže vaše telo využiť. Je však dôležité si uvedomiť, že keď vaše telo spaľuje tuk, nemusí to nevyhnutne "zničiť" samotné tukové bunky.

Namiesto toho sa tukové bunky, známe aj ako adipocyty, pri chudnutí jednoducho zmenšia. Je to preto, že každá tuková bunka obsahuje určité množstvo tuku a keď sa tento tuk spáli, tuková bunka sa zmenšuje. Počet tukových buniek vo vašom tele však zostáva rovnaký, bez ohľadu na to, či chudnete alebo priberáte.

Za zmienku tiež stojí, že telo má spôsob, ako tuk znova uložiť, tento proces sa nazýva lipogenéza. to znamená, že keď zjete viac, ako vaše telo potrebuje, telo bude ukladať prebytočný tuk a môže to viesť k opätovnému rozšíreniu adipocytových buniek.

Na záver, cvičenie vám môže pomôcť schudnúť spaľovaním kalórií a zmenšovaním tukových buniek, no "nezničí" ich. Avšak zdravá strava a dôslednosť cvičenia vám môžu pomôcť udržať redukciu tukových buniek a zlepšiť celkové zdravie.

ODPORÚČAME NÁŠ PRODUKT ADI-PEX