pl-10 potravín, ktoré pomôžu naštartovať váš metabolizmus

2023-02-27

Každý z nás je iný a aj metabolizmus každého z nás je nastavený inak. ALE. Máme pre vás tipy, ktoré potraviny zaradiť do jedálnička, aby ste spaľovali rýchlejšie.

Čo môžete urobiť pre svoj metabolizmus najviac je:

  • pitný režim
  • správna životospráva
  • pravidelný pohyb
  • kvalitný spánok

Týchto 10 potravín určite zaraďte do jedálnička

CHILLI PAPRIČKY

Štúdie potvrdzujú, že chilli papričky môžu urýchliť metabolizmus o 25%. Zásluhou obsahu kapsaicínu pôsobia ako prírodná dezinfekcia. Kapsaicín podporuje metabolizmus, znižuje hladinu krvného cukru a stimuluje sekréciu žalúdočných štiav.

BROKOLICA

Ako jedna z mála potravín obsahuje chróm, ktorý reguluje hladinu glukózy v krvi, znižuje cholesterol, pomáha odbúravať tukové tkanivo a zachovávať stabilnú svalovú hmotu. Brokolica má dvojnásobné množstvo vitamínu C ako pomaranč.

Brokolica pomáha udržiavať nízku hladinu cukru v krvi, zároveň detoxikuje a pomáha eliminovať množstvo toxínov v tele.

POLIEVKY

Početné štúdie potvrdzujú, že konzumácia polievok je spojená s nižším rizikom obezity. Zvyčajne je toto jedlo zaradené pred hlavnými jedlami. Autori prichádzajú k záveru, že ľudia, ktorí začnú deň polievkou, zjedia menej pokiaľ ide o hlavné jedlo. Konzumácia polievky znižuje chuť do jedla.

KÁVA A ZELENÝ ČAJ

Mnohé štúdie preukázali, že káva a zelený čaj urýchľujú metabolizmus, no majú mnoho ďalších zdravotných výhod. Obsahujú veľké množstvo antioxidantov, pomáhajú znížiť hladinu cukru v krvi, pomáhajú spáliť viac tuku a znížiť príznaky celulitídy.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

10 tipov na rýchle a zdravé raňajky

JABLKÁ A HRUŠKY

Jablká a hrušky môžu byť veľkými spojencami, pokiaľ ide o znižovanie hmotnosti, a to nielen vzhľadom na ich nízky kalorický obsah, ale aj preto, že tieto dva plody zrýchľujú metabolizmus. Dopomáha k tomu aj vysoký obsah vlákniny, ktorej prijímame v strave väčšinou málo.

KORENIE

Čierne korenie, horčicové semienka, cesnakový a zázvorový prášok pomôže udržať metabolizmus vo forme. Je dokázané, že ľudia, ktorí konzumujú veľa korenia, spália za deň viac kalórií.

CITRUSOVÉ OVOCIE

Citrusové plody, ako sú pomaranče, grepy a citróny tiež pomáhajú spaľovať tuk a udržať váš metabolizmus v chode. Okrem toho, vzhľadom na vysoký obsah vitamínu C, citrusové plody pomáhajú regulovať hladinu inzulínu.

OMEGA 3

Losos patrí medzi najzdravšie ryby na svete. Má najvyšší obsah omega-3 mastných kyselín, 100 g lososa obsahuje 2,3 až 2,6 gramov omega-3 mastných kyselín a 22 až 25 gramov bielkovín. Losos je bohatý na jód, ktorý stimuluje tvorbu hormónov štítnej žľazy a sa podieľa na regulácii látkovej výmeny.

CHREN

Má výrazné detoxikačné účinky, je močopudný, čím veľmi dobre prispieva k prečisteniu organizmu a zároveň uľahčuje trávenie. Je zdrojom vitamínu C, A, vitamínov skupiny B a minerálnych látok.

ZÁZVOR

Je bohatý na vitamíny (A,C,B) a minerálne látky (vápnik, fosfor, železo, draslík, sodík a horčík), podporuje zvýšenie telesnej teploty, krvný obeh a trávenie. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi.


A nezabúdajte že s ADI-PEX pôjdu kilá dole ešte rýchlejšie :)