pl-Reductil: účinky, užívanie a riziká

2024-03-21
Reductil
Reductil

Reductil je liek určený na zníženie váhy, ktorý funguje prostredníctvom potláčania chuti do jedla. Tabletky na chudnutie Reductil, sú v celej Európskej únii zakázané už niekoľko rokov. Obsahuje totiž zakázanú látku sibutramín. Toto liečivo má pôvod v USA. Ide o prípravok na rýchle a ľahké chudnutie.

Odporúčal sa užívať ľuďom obéznym, ktorým ich obezita spôsobuje vážne zdravotné problémy, a ktorí nie sú schopní redukovať svoju telesnú hmotnosť bežnými spôsobmi. Vďaka serotonínu a nonadrenalínu vyvoláva zmeny v mozgu – pocit nasýtenosti, čím sa znižuje celkový príjem potravy. Liek sa z pravidla predpisoval ľuďom, ktorých BMI je vyššie ako 27. Vyskytuje sa aj pod obchodnými názvami napr. Lindaxa, Zelium či Reduxade

Zloženie

 • sibutramini
 • hydrochloridum
 • monohyfratum 15mg v jednej tabletke
 • mnohydrát laktózy
 • mikrokryštalická celulóza
 • koloidný oxid kremičitý bezvodý
 • magnéziumstearát
 • želatína
 • nátriumlaurylsulfát
 • indigokarmín E132
 • oxid titaničitý E171
 • šelak
 • sójový lecitín E322
 • dimetikón
 • čierny oxid železitý E172

Ako môže Reductil pri znižovaní váhy pomôcť?

Reductil je klasifikovaný ako inhibítor spätného vychytávania. Pomáha pri udržaní hladiny prírodných chemických látok serotonínu a noradrenalínu v mozgu. Reductil obsahuje sibutramín. Látku, ktorá zabraňuje opätovnej absorbcii serotonínu aj noradrenalínu v bunkách, čo vedie k pocitu plnosti. Tento proces postupne znižuje chuť do jedla, čím napomáha k znižovaniu príjmu kalórií a tým k chudnutiu.

Reductil postupne znižuje chuť do jedla
Reductil postupne znižuje chuť do jedla

Mechanizmus pôsobenia

Reductil obsahuje účinnú látku sibutramín, ktorá ovplyvňuje neurotransmitéry v mozgu, konkrétne serotonín a noradrenalín. Táto látku ovplyvňuje signály hladu a sýtosti, čo môže znižovať apetít a zlepšovať kontrolovanie stravovacích návykov.

 • Ovplyvňuje serotonín a noradrenalín v mozgu
 • Ovplyvňujú hlad a sýtosť involves
 • Pomáha redukovať apetít

Nepoužívajte Reductil !

Výbor pre humánne lieky na základe skúmania liečiva a pacientov užívajúcich tento produkt dospel k jednoznačnému stanovisku. U pozorovaných pacientov sa vyskytovala zvýšená podráždenosť, nespavosť, neprimerané a agresívne správanie, bolesť hlavy, tlaky v hlave, závraty, smäd, búšenie srdca, halucinácie a strata pamäti.

Búšenie srdca je jedným z vedľajších účinkov Reductilu
Búšenie srdca je jedným z vedľajších účinkov Reductilu

Prípravok na chudnutie so sibutraminom, ktorý môže poškodiť zdravie

Zistili sme, že vo Veľkej Británii začali sťahovať z trhu všetky lieky na chudnutie, ktoré obsahujú túto účinnú látku. Ukázalo sa totiž, že sibutramin ohrozuje srdce. Od roku 2010 nesmú lekári vo Veľkej Británii predpisovať ani osvedčený prípravok Reductil, ktorý takisto obsahuje spomínanú účinnú látku.

Sibutramin totiž predstavuje zvýšene riziko aj pre pacientov so skrytými srdcovými chorobami. Teda ohrozuje aj ľudí, ktorí majú srdcovú chorobu, no ešte im nebola diagnostikovaná. Britskí odborníci to zistili na základe výskumu, ktorý trval šesť rokov a zúčastnilo sa na ňom desaťtisíc ľudí.

Reductil je zaregistrovaný aj u nás a predpisuje sa našim pacientom na chudnutie. Štátny ústav na kontrolu liečiv potvrdil naše zistenie, že Európska lieková agentúra odporúča pozastaviť registráciu liekov na chudnutie, ktoré obsahujú účinnú látku sibutramin. Lekári by nemalli takéto lieky predpisovať. Účinnú látku sibutramin u nás nájdete aj v ďalších prípravkoch na chudnutie, napríklad v Lindaxe a Sibutramine Teva.

Sibutramin
Sibutramin

Lekári už nemôžu predpisovať žiadne lieky s liečivom sibutramín a majú prehodnotiť liečbu pacientov, ktorí v súčasnej dobe užívali sibutramín. Lekárnici museli prestať vydávať tieto lieky. Pacienti, ktorí v súčasnej dobe užívali sibutramín mali dostať informáciu, aby sa v najbližšom vhodnom termíne prišli poradiť so svojim lekárom o alternatívnej možnosti znižovania hmotnosti, vrátane diétneho režimu a cvičenia. Pacienti, ktorí si želali ukončiť liečbu ešte pred návštevou lekára, tak mohli kedykoľvek urobiť. 

Vedľajšie, nežiadúce účinky

 • zrýchlenie srdcovej činnosti
 • zvýšený krvný tlak
 • návaly tepla
 • nadmerné a časté potenie
 • zápcha
 • vracanie
 • zhoršenie hemoroidov
 • pocit sucha v ústnej dutine
 • nespavosť
 • nevoľnosť
 • bolesti hlavy
 • úzkosť
 • kardiovaskulárne príhody
Nespavosť je jedným z vedľajších účinkov Reductilu
Nespavosť je jedným z vedľajších účinkov Reductilu

Kardiovaskulárne riziko

Reductil môže mať vplyv na srdcový rytmus a krvný tlak. U niektorých jedincov môže zvýšiť riziko vzniku srdcových problémov, ako sú záchvaty, hypertenzia a iné kardiovaskulárne komplikácie.

Hypertenzia
Hypertenzia

Nežiaduce vedľajšie účinky

Užívanie Reductilu môže spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky, ako sú nespavosť, závraty, sucho v ústach a tráviace problémy. Tieto symptómy sa môžu líšiť v závislosti od jednotlivca a jeho reakcie na liek.

Medzi ďalšie nežiaduce vedľajšie účinky Reductilu je aj sucho v ústach
Medzi ďalšie nežiaduce vedľajšie účinky Reductilu je aj sucho v ústach

Interakcie s inými liekmi a subtanciami

Reductil môže interagovať s inými liekmi alebo látkami, ktoré užívate. Tieto interakcie môžu zmeniť účinnosť lieku alebo zvýšiť riziko nežiaducich účinkov. Je dôležité informovať lekára o všetkých liekoch, doplnkoch stravy a zvykoch, ktoré užívate.

Reductil môže mať interakcie s inými liekmi
Reductil môže mať interakcie s inými liekmi

Skúsenosti užívateľov

Mnoho ľudí si Reductil pochvaľuje vďaka jeho účinnému boju s nadváhou. U väčšiny ľudí, ktorí vysadili tento produkt sa dostavil jojo efekt. Nereagujte na internetové ponuky typu – lacno a predám.

Aj napriek tomu, že Reductil je zakázaný, existujú internetové stránky a reálne fyzické osoby, ktoré tento produkt stále ponúkajú. Nenechajte sa však obalamutiť. Napriek tomu, že sa od neho ľahko zbavíte kíl, vaše telo sa lepšie cítiť nebude. Dávajte si pozor na zloženie týchto liečiv, ktoré častokrát neuvádza presné látky, ktoré obsahuje. Neriskujte svoj život, vaše kilá za to nestoja. Postavte sa a choďte sa prejsť, postupne zvýšite vašu fyzickú výkonnosť a budete sa tešiť z nového, ale hlavne zdravého ja. A ak chcete podporiť Vašu snahu, skúste radšej Fykotín alebo Chilliburner!

Zdroj: Dáša, https://tabletky-na-chudnutie.sk/reductil/
Zdroj: Dáša, https://tabletky-na-chudnutie.sk/reductil/
Zdroj: Alex, https://forum.zzz.sk/t/reductil-lindaxa/1077/6
Zdroj: Alex, https://forum.zzz.sk/t/reductil-lindaxa/1077/6
Zdroj: Anna1, https://forum.zzz.sk/t/reductil-lindaxa/1077/6
Zdroj: Anna1, https://forum.zzz.sk/t/reductil-lindaxa/1077/6

Odporúčame Vám si prečítať ďalšie informácie o Reductile:

Efektívne spôsoby, ako schudnúť

Nehazardujte so svojim zdravým, dôverujte odborníkom a rešpektujte ich odporúčania. V súčasnosti je k dispozícii množstvo iných efektívnych spôsobov, ako schudnúť nadbytočné kilogramy a neohroziť tak svoje zdravie.

Ľudia, ktorí sa snažia schudnúť a sú inak zdravotne v poriadku, by sa mali v prvom rade zamerať na zmenu životného štýlu – vyvážená strava, jej správne množstvo a dostatok pohybu.

Pokiaľ chcete užívať doplnky výživy, ktoré podporia vaše chudnutie, tak jedine také, ktoré obsahujú čisto prírodné látky.

Výber doplnku na chudnutie môže byť ťažké rozhodnutie. Pre tých, ktorí hľadajú na trhu produkt, ktorý je účinný a zároveň bezpečný, to môže byť obzvlášť skľučujúce.

Na chudnutie je najlepší pohyb
Na chudnutie je najlepší pohyb

ADI-PEX

ADI-PEX je skvelé riešenie na podporu chudnutia a udržiavanie štíhlej postavy.

Je alternatívny doplnok na reguláciu hmotnosti vyrobený s použitím prírodných zložiek. Tieto prírodné zložky spolupracujú, aby pomohli zvýšiť metabolizmus a potlačiť chuť do jedla bez nepríjemných vedľajších účinkov, ako sú tie, ktoré sú spojené s Reductilom. Prírodné zložky použité v tomto produkte sú navyše známe svojimi antioxidačnými vlastnosťami, ktoré môžu pomôcť zlepšiť celkové zdravie znížením zápalu v tele, ako aj detoxikáciou buniek od toxínov, ktoré môžu spomaľovať metabolizmus alebo spôsobovať nadúvanie či problémy so zadržiavaním vody.

Pokiaľ ide o výber medzi týmito dvoma produktmi na účely regulácie hmotnosti, je potrebné zvážiť niekoľko faktorov vrátane účinnosti, bezpečnosti a potenciálnych vedľajších účinkov. Aj keď vám oba produkty môžu pomôcť efektívne schudnúť, ak sa používajú správne, jeden môže byť pre vás vhodnejší ako druhý v závislosti od toho, aké výsledky hľadáte a od vašich individuálnych zdravotných potrieb. Ak hľadáte úplne prírodnú alternatívu bez akýchkoľvek krutých vedľajších účinkov, potom môže byť ADI-PEX s prírodnými zložkami alternatívou číslo 1.

ADI-PEX natural
ADI-PEX natural

Zloženie ADI-PEXU

L-karnitín - životne dôležitá prirodzená živina, ktorá hrá zásadnú úlohu v energetickom metabolizme v tele. Teda, aj v metabolizme tukov. Prenáša mastné kyseliny do mitochondrií, energetických zdrojov v bunkách, ktoré ich premieňajú na energiu.

Zelený čaj - má mnoho účinkov, najmä antioxidačný. Podporuje spaľovanie tukov, chráni svalovú hmotu pred poškodením, posilňuje imunitný systém, poskytuje ochranu pred infekciami, znižuje riziko srdcových chorôb a hladinu cholesterolu.

Vitamín C - ovplyvňuje normálny priebeh biochemických reakcií v tele. Napríklad, detoxikačné procesy pečeni, tvorbu kolagénu, vstrebávanie železa či metabolizmus tukov. Zodpovedá aj za rast a obnovu tkanív, teda hojenie rán či jaziev.

Bezvodý kofeín - ide o spracovanú, dehydrovanú formu kofeínu. Keďže je mimoriadne účinný, stáva sa čoraz populárnejším doplnkom medzi športovcami a tými, ktorí majú špecifické ciele na chudnutie. Nachádza sa napríklad v kofeínových žuvačkách a energetických tyčinkách.

Čierne korenie - podporuje zdravý krvný obeh, pomáha pri trávení potravín a znižuje chuť na fajčenie.

Chróm Pikolinát - ide o prírodný suplement chrómu s posilneným účinkom, ktorý sa podieľa na metabolizme tukov, sacharidov a pomáha regulovať chuť do jedla. Vzniká spojením kyseliny pikolínovej a chrómu.

Paprika ročná - je bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty.

Vitamín B3 - je známy aj ako niacin, je vodou rozpustný vitamín zo skupiny vitamínov B. Hrá dôležitú úlohu v metabolizme živín, vrátane sacharidov, bielkovín a tukov. Vitamín B3 je nevyhnutný pre správne fungovanie nervového systému a podporuje zdravú kožu, vlasy a nechty. Okrem toho pomáha udržiavať zdravú hladinu cholesterolu v krvi a podporuje normálnu funkciu tráviaceho systému.

Paprika ročná je v zložení ADI-PEXU natural
Paprika ročná je v zložení ADI-PEXU natural

Lieky na chudnutie, podobne ako je aj Reductil sú pre mnohých lákadlom, no netreba zabúdať na ich vedľajšie účinky. Preto, ak o nejakom podobnom aj uvažujete, navštívte najskôr svojho lekára a prekonzultujte s ním všetky možnosti, ktoré máte. Určite sa nesnažte zháňať Reductil a ďalšie podobné lieky na internete. Môžete veľmi ľahko prísť nielen o peniaze, ale i o zdravie. S ním by ste rozhodne nemali hazardovať.

Pokiaľ vás trápi iba pár kíl navyše, postačí drobná úprava jedálnička a zaradenie pohybových aktivít. Vysoká nadváha a obezita však znamená nielen obmedzenie v bežnom živote, ale aj zdravotné problémy.

Čo si vyberiete?
Čo si vyberiete?

ODPORÚČAME NÁŠ PRODUKT ADI-PEX

Použité zdroje